Якщо Ви хочете облагородити зовнішній вигляд Вашого будинку і захистити його від негоди, то Вам варто задуматися про те, щоб використовувати для цієї мети вініловий сайдинг. Цей облицювальний матеріал неспроста так швидко увійшов в наш побут - він є одним із самих практичних, привабливих і простих способів зовнішньої обробки будь-яких житлових, офісних, виробничих, складських та інших приміщень. Відгуки про вініловий сайдинг також все частіше говорять в його користь. На думку будівельників, саме зовнішній (вініловий) сайдинг в даний час став найпопулярнішим і найбільш використовуваним в галузі будівництва.
Обшите вініловим сайдингом будинок буде виглядати нарядно і неповторно, оскільки даний матеріал має безліч різних варіантів виконання: буває рельєфним і гладким, виконується в великому розмаїтті кольорів і відтінків. А якщо під панелі вінілового сайдинга підкласти утеплювач, то будинок буде не тільки виглядати дуже презентабельно, але і стане набагато тепліше.
Крім того, кожен споживач зможе вибрати відповідний для себе варіант зовнішнього сайдинга, оскільки вартість, пропонованого на ринку вінілового сайдинга, дуже широко варіюється. Тому застосувати зовнішній вініловий сайдинг для обробки будівель можуть люди з різним матеріальним достатком.
При виборі зовнішнього сайдинга варто пам'ятати, що його вартість, як і вартість будь-якого товару, залежить не тільки від якості, а й від рівня «розкрученості» виробника і його цінової політики. Тому не завжди нижчі ціни на продукцію від менш відомого виробника позначають, що вона за своєю якістю поступається більш популярним маркам.
Але все ж основним показником вартості товару є його якісні характеристики (міцність, стабільність окремих показників, стійкість кольору). У випадку з зовнішнім сайдингом вони залежать від якості полівінілхлориду, який проводиться різними виробниками і якості пластифікаторів, присадок і барвників, які ними використовуються. Відповідно, і ціни від того бувають різні.
Так, вартість панелей вінілового сайдинга темного кольору зазвичай вище, ніж світлих тонів. Справа в тому, що в першому випадку використовуються високоякісні стійкі до тривалого впливу сонячних променів барвники, в які додаються спеціальні інгредієнти, що забезпечують такий захист.
Існує два способи монтажу ПВХ панелей: горизонтальний і вертикальний. Вертикальний сайдинг застосовується відносно недавно. По-іншому його називають софіт. Софіт використовується для зовнішній обробки. В основному його укладають при підшивці дахів замість пластикової вагонки, яка використовувалася раніше.
Переваги вінілового сайдинга
Зовнішній (вініловий) сайдинг:
- вельми довговічний, що підтверджується тим, що більшість виробників панелей дають гарантію на свою продукцію до 50 років.
- досить стійкий до суворого клімату і механічних впливів. Профіль не втрачає свої експлуатаційні якості при діапазоні температур від -50 до +50 градусів. Панелям не страшні ні несприятливі атмосферні явища, ні випадкові удари. Матеріал також не здатні пошкодити цвіль або гниль, тому навіть з часом зовнішній сайдинг не потемніє.
- відрізняється естетичністю і універсальністю. За допомогою даного матеріалу можна обшити будь будівлі, не залежно від його призначення і будівельних матеріалів, з яких будівля побудована.
- має невелику вагу і відрізняється простотою монтажу (Обробляючи будинок сайдингом, Вам потрібно додатково готувати поверхню).
- нетоксичний і екологічно безпечний. До складу матеріалу додаються певні реагенти, які до мінімуму знижують токсичність і димоутворення. Тому під час пожежі панелі не горять, а плавляться і не підтримують горіння.
- беспечівает якісну вентиляцію (сайдинг не перешкоджає проникненню повітря до стін будинку і, таким чином, запобігає утворенню конденсату).
- не потрібно періодично фарбувати і особливо доглядати, Вам достатньо лише вибрати той колір, який Вам найбільше підходить і при бажанні омивати покриття струменем води.
Крім того, на користь зовнішнього сайдинга свідчать його вартість, довговічність, економічність, стійкість до негоди і перепадів температур, йому не загрожують ні здуття, ні лущення, ні поява тріщин. Саме завдяки своїми експлуатаційними характеристиками вініловий сайдинг і став одним з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів. Звичайно ж не можна заперечувати, що існують і деякі недоліки зовнішнього сайдинга.
Недоліки зовнішнього (вінілового) сайдингу:
При перепадах температур може відбуватися розтягування і стиснення зовнішнього сайдинга. Тому в процесі монтажу необхідно ретельно проводити всі розрахунки з урахуванням показника розширення. А між капелюшком цвяха і панеллю повинен залишатися невеликий зазор, близько 1 мм.
Даний матеріал досить стійкий до різних механічних впливів, але якщо раптом якась із панелей пошкодиться, наприклад, від сильного удару, то замінити її вже буде проблематично.
Поради Як вибрати зовнішній вініловий сайдинг:
При виборі вінілового сайдинга зовні визначити, який вид панелей краще, практично неможливо. Як же вибрати кращі панелі? Ось що радять з цього приводу досвідчені будівельники, які за родом свого заняття часто мають з ними справу:
- вибирати панелі краще з рівномірним забарвленням з зовнішньої і з внутрішньої сторони (бажано ідентичним). Сірий колір нижньої поверхні свідчить про те, що до складу ПВХ було додано вторсировину, яке знижує якість покриття.
- необхідно оцінити товщину панелей, яка у якісного сайдингу повинна бути незмінною по всьому боковому зрізу панелі. Крім того, стандартний діапазон становить 1,0 - 1,2 мм. Більш тонкі панелі будуть більш крихкими. Більш товсті панелі, мають більш низьку пластичність і еластичність, тому їх якість нижче.
- обов'язково повинен бути антіураганний замок, який виконується у вигляді загину над кріпильними отворами (забезпечує надійність кріплення і збільшує міцність «на відрив»), дивіться фото нижче.
- необхідно перевірити панелі на пластичність: якісні гнуться без тріщин.
- вибираючи зовнішній сайдинг, запитуйте у продавця про все, що вас цікавить, попросіть сертифікат якості, почитайте відгуки про виробника в інтернеті.
- і, звичайно ж, якщо є можливість, придбайте дорожчий товар, який найчастіше відрізняється більш високою якістю, віддавайте перевагу перевіреним тільки торговим маркам, наприклад сайдинг Docke , сайдинг Royal , сайдинг Boryszew .
Перейти в каталог сайдингу