Сайдинг - це пластикові фасадні панелі з полівінілхлориду (ПВХ). Він використовується для зовнішньої обробки будівель. Екологічно безпечний, нетоксичний, сайдинг абсолютно не залежить від будь-яких перепадів температури, і несприятливих погодних умов, його робочий діапазон температури від - 50 градусів до +50 градусів. Він ніколи не змінює колір в процесі своєї експлуатації, не розшаровується, не тріскається, що не піддається різним видам корозії, володіє широким вибором кольору. Сам по собі сайдинг збільшує рівень пожаростойкости дерев'яних конструкцій. Цей матеріал можна застосовувати практично на будь-якому фасаді.
Монтаж сайдинга майже не відрізняється від звичайної роботи з вагонкою. Панелі просто замикаються між собою (одна за іншу), закріплюються саморізами, цвяхами або шурупами, через верхню частину панелей, де є отвори для кріплення, які і скріплюються за рахунок подовженої форми компенсації свого теплового розширення. Монтують сайдинг, як на дерев'яну, так і на металеву обрешітку, на сам фасад або при влаштуванні вентильованого фасаду. Крім основних фасадних панелей для самого монтажу сайдингу, знадобляться і багато інші комплектуючі. Однак встановивши високоякісний вініловий сайдинг, ви на довгі роки забезпечите своєму будинку відмінний зовнішній вигляд, і добре і надійно захистите свої стіни від будь-яких впливів зовнішнього середовища.
Як правильно утеплити будинок під сайдингом?
Отже, покрокова інструкція, підкріплена фотографіями. Спочатку потрібно набити вертикальну обрешітку, (з кроком від 30 до 40 см, наприклад: дерев'яний брус). Не варто забувати, що його перетин підбирається, враховуючи товщину майбутнього утеплення. У нашому випадку, ми будемо робити на прикладі утеплення (50 мм). Так що нам в якості обрешітки доведеться взяти дерев'яний брусок 40 на 50 мм. Після ми обов'язково опрацюємо його антисептиком. За допомогою дюбель цвяхів, кріпимо його до цегляної стіни. Далі, монтуємо обрешітку, обов'язково за допомогою будівельного рівня, а також вирівнюємо площину монтажу сайдингу. Тому як від якості монтажу обрешітки, залежить якість і самого монтажу сайдингу.
Наступний крок: укладаємо в обрешітку утеплювач. Добре підійде скловолоконний або плитний базальтовий утеплювач, м'яких марок. Однак в разі використання базальтового утеплювача, ми рекомендуємо ROCKWOOL PANELROCK, а ось при виборі скловолокна - ISOVER RL-34. Між стіною і утеплювачем не можна встановлювати ніякої пароізоляції, пергаміну або плівок.
Далі, потрібно закрити, устанавленнимі в обрешітку утеплювач, (а саме дифузний, гідро-вітрозахисною мембраною, так званий "ветробарьер"), адже спеціальна перфорація і структура самої мембрани, в обов'язковому порядку забезпечить їй високу паропроникність до (2000 гр / м2суткі). Що дозволить вивести з утеплювача зайву вологу, яка утворюється завдяки різниці температур не тільки зовні, але і всередині будинку і разом з цим, надійно захистить його від нападок будь-якої вологи ззовні. За допомогою будівельні. степлера, мембрана кріпиться скобами до обрешітки.
Отже, для хорошої і правильної роботи дифузійної мембрани, потрібно забезпечити вентиляційний зазор між сайдінгм і мембраною. Мінімальною висотою зазору вважається висота близько 20 мм, тому для її створення доведеться використовувати брусок перетином 50 на 20 мм. Встановлюємо його так само, як і бруски першого ряду обрешітки.
Тепер у нас є вже готовий "пиріг" утеплення. Настала черга приступати до монтажу вінілового сайдинга. Слід пам'ятати, що при установці сайдинга, потрібно використовувати оцинковані саморізи, з прес-шайбою. І последне правило, яке варто дотримувати при установці сайдинга, закручуючи саморізи не варто їх докручувати до кінця, слід залишити мінімальний зазор, щоб сайдинг міг рухатися під час теплового разширения ..
Плюси вінілового сайдинга
- Є досить велика кольорова гама, різні форми, профілю і типи сайдингу, які дозволяють за недорого і швидко персоналізувати свій будинок під свої ж смаки.
- Сам матеріал досить стійкий, адже при грамотному монтажі та догляді за ним - може прослужити вам і радувати ваше око багато і багато років. Чи не боїться хімікатів, не вигоряє під сонячним світлом, не тріскається на холоді, не страшні удари, гниль, корозія і навіть комахи. Все це ще раз підкреслює його незаперечну універсальність перед іншими оздоблювальними матеріалами.
- З минулого пункту випливає і наступний, це - його довговічність, адже якщо вибирати якісний сайдинг, провести якісний монтаж і правильно за ним стежити то він може прослужити вам більше півстоліття.
- Також при виборі сайдинга вам не буде страшно його зовнішнє загоряння, адже він не горить, а просто тліє під дією відкритого вогню, при цьому, не передаючи вогонь далі.
- На ньому слабо помітно навіть глибокі подряпини, тому що в сам матеріал, ще під час створення додають стійкий барвник. Тому помітити ваду навіть при сильних пошкодженнях досить складно.
- Сама ціна вінілового сайдинга досить мала, адже витрати на обробку будинку сайдингом, можна порівняти з обробкою будинку якісної вагонкою або штукатуркою. Монтаж вінілового сайдинга виконується без спеціальних навичок або складних інструментів, всю роботу, при належному бажанні, можна виконати самому і зі звичайним ручним інструментом.
-
Також може використовуватися і як утеплювач будинку зовні, адже між сайдингом і самим будинком можна встановити, що утеплює, що додає сайдингу ще один плюс до універсальності.
З плюсами ми розібралися, але зараз ринок просто кишить неякісними китайськими товарами, і нам потрібно знати, як вибрати і за якими ознаками можна відрізнити надійний і довговічний вініловий сайдинг дізнавайтеся у наших менеджерів.
Перейти в каталог сайдингу